KREDYTY FRANKOWE – Szkolenia z zakresu zagadnień praktycznych

W swoim czasie kredyty frankowe cieszyły się bardzo dużą popularnością klientów instytucji finansowych. Niskie oprocentowanie kredytów frankowych było gwarancją niskiej raty, dzięki czemu kredyt we frankach był bardziej dostępny dla klientów, których nie było stać na zaciągnięcie zobowiązania w złotówkach. Paradoksalnie, kredytów na tych warunkach udzielano nawet osobom, które nie miały wówczas zdolności kredytowej na zaciągnięcie kredytu w walucie rodzimej. 


Kryzys gospodarczy z 2009 roku oraz krach walutowy z 2015 roku spowodowały, że wysokość raty kredytowej we franku szwajcarskim znacznie wzrosła. W praktyce niejeden frankowicz musi oddać kwotę nawet cztery razy wyższą niż ta, którą pożyczył.  


Kredyty frankowe bywają częstym tematem konsultacji prawnych i prawniczych oraz przedmiotem licznych rozpraw sądowych. Dlatego z myślą o radcach prawnych i adwokatach przygotowaliśmy szkolenia z praktycznych zagadnień dotyczących kredytów frankowych. Obok praktycznej i użytecznej wiedzy dotyczącej postępowań frankowych udział w szkoleniach umożliwia zdobycie punktów wymaganych przez OIRP oraz ORA.  


KREDYTY FRANKOWE – zakres szkolenia


Zależy nam na dostarczaniu Państwu przede wszystkim praktycznej i użytecznej wiedzy. Dlatego nasze szkolenia opieramy na doświadczeniach wyniesionych z wieloletniej praktyki na Sali sądowej oraz know-how kilkuset prowadzonych spraw frankowych.


W ramach szkolenia prezentujemy, pokazujemy i podpowiadamy:

  • jak skutecznie walczyć o wydanie odpowiednich dokumentów do sprawy frankowej, 
  • jak przeprowadzić analizę potencjalnych zagrożeń wynikających z modyfikacji umów frankowych w trakcie ich wykonywania, 
  • jak sformułować pozew oraz wnioski dowodowe przeciwko poszczególnym Bankom, 
  • jakie argumenty mogą wytoczyć Banki w celu obrony przed roszczeniami kredytobiorców, 
  • przegląd najważniejszych wątków i przykłady podchwytliwych pytań mających istotne znaczenie dla sprawy, 
  • co jest istotne dla postępowania i czego się wystrzegać w pytaniach Banku (jak na pytania powinni odpowiadać nasi Klienci). 

Szkolenie oferujemy w dogodnej formule szkolenia online, dzięki czemu możecie je Państwo odbyć bez wychodzenia z domu lub kancelarii. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących przedmiotu szkolenia oraz warunków udziału w szkoleniu online zachęcamy do kontaktu. 


Kontakt

EMAIL

szkolenia@szkolenia-eureka.pl

 

TEL:
534 006 501
534 007 315

GODZINY PRACY
Pracujemy od poniedziałki do piątku
w godzinach 8:00 - 17:00

ADRES

Okulickiego 4, 
05-500 Piaseczno
NIP: 527-270-31-55
REGON: 146934525

NASZE SZKOLENIA

Szkolenia dla administracji
Szkolenia dla prawników
Szkolenia dla sądów
Szkolenia KPC
Punkty szkoleniowe OIRP
Punkty szkoleniowe ORA
Szkolenia z egzekucji administracyjnej
Szkolenie z kodeksu spółek handlowych
Szkolenie z zamówień publicznych

ZNAJDŹ NAS