telefon Zadzwoń do nas:
534 006 501
534 007 315

chwilowki

Węgry

 

Program wyjazdu:

Dzień 1

 • Zbiórka uczestników w ustalonym miejscu, spotkanie z pilotem, rozdanie dokumentów podróży i krótki briefing odnośnie wyjazdu
 • Przejazd do Budapesztu
 • Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży. Kolacja w restauracji hotelowej lub w restauracji w mieście

Dzień 2

 • Śniadanie w hotelowej restauracji
 • Spotkanie z przewodnikiem

PESZT PROGRAM ZWIEDZANIA

 • Plac Lajosa Kossutha, Bazylika św. Stefana, Vaci utca, Plac Bohaterów
 • Degustacja win w winiarskiej dzielnicy BUDAFOK

Degustacja 7 gatunków wina połączona z historią rodziny węgierskich winiarzy i zwiedzaniem piwnic w których leżakowane są wina z dwóch posiadłości rodzinnych. Podczas degustacji przedstawiane są informacje na temat powstawania win poczynając od białego, przez różowe, do czerwonych zarówno tworzonych w sposób tradycyjny jak i starzonych w dębie. Wizyta zaczyna się zwiedzaniem winnicy, potem następuje właściwa degustacja, po testowaniu chętni mają okazję zakupić wina którymi są zainteresowani.

 • 18:00-19:30 –kolacja w jednej z restauracji w okolicy

Restauracja położona w IX dzielnicy, słynąca z doskonałej węgierskiej kuchni oraz rodzinnego Mini Browaru, z którego miejscowe piwo serwowane jest od około 30 lat. Kolacja serwowana, 3 daniowa, woda , lampka wina lub piwo do wyboru

 • 20:00 Wieczorny rejs statkiem po Dunaju

Dzień 3,

 • Śniadanie bufetowe w restauracji hotelowej
 • Dalsza część zwiedzania miasta z przewodnikiem

BUDA PROGRAM ZWIEDZANIA:

 • Wzgórze Gellerta, skąd roztacza się niezapomniany widok na najpiękniejszą część miasta, Cytadela, Pomnik Zwycięstwa, Wzgórze Zamkowe z Pałacem Zamkowym, Pałacem Sandorów, Górną stacją zabytkowej kolejki Siklo, zmianą warty przed Pałacem Prezydenckim , Stare Miasto- Baszty Rybackie, Kościół Najświętszej Marii Panny, zwany Kościołem Macieja, Plac Defilad, Pomnik Św. Stefana
 • Degustacja palinki i zwiedzanie fabryki w ETYEK

Degustacja 5 gatunków palinki połączona ze zwiedzaniem rodzinnej destylarni.

Podczas zwiedzania przekazane zostaną informacje na temat tradycji i historii związanej z narodowym węgierskim trunkiem jakim jest palinka. Program pobytu w fabryce obejmuje wizytę w destylarni i zapoznanie się z dzisiejszym systemem produkcji. Całości dopełni degustacja najlepszych owocowych destylatów z Etyek, które wielokrotnie nagradzane były podczas krajowych i zagranicznych konkursów.

 • 20:00 Kolacja regionalna w tradycyjnej węgierskiej restauracji - csardzie - Kolacja połączona z programem folklorystycznym w jednej z najpiękniejszych Csard w okolicy Budapesztu

Dzień 4,

 • Wykwaterowanie z hotelu
 • Program zwiedzania - Zakole Dunaju
 • Obiad w restauracji w Esztergomie- tradycyjna węgierska restauracja serwująca klasyczne dania kuchni węgierskiej
 • Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych

Zakończenie wyjazdu

Istnieje możliwość modyfikacji programu
Prosimy o kontakt w celu otrzymania dokładnej wyceny programu na interesujący Państwa termin.

 

Co oferują Węgry

Budapeszt, nazywany małym Paryżem Europy środkowo-wschodniej, szczyci się zabytkami nie tylko rodzimej, tysiącstuletniej węgierskiej kultury, ale również obiektami pochodzącymi ze znacznie wcześniejszych, rzymskich czasów, a także z okresu panowania Turków w XVI i XVII w. W najnowszych czasach duży wpływ na ukształtowanie miasta miał dualistyczny związek z Austrią. Stąd niezwykłe bogactwo zbudowanych w różnych stylach gmachów, świątyń i muzeów.

W Budapeszcie jest aż 60 muzeów i galerii, w których zgromadzono zbiory dzieł sztuki własnej i światowej, prezentujące rozwój różnych dziedzin życia. Na cele muzealne zostały też przeznaczone w 1980 r. przestronne wnętrza Zamku Królewskiego. W największych muzeach – Muzeum Narodowym, Galerii Narodowej i Muzeum Historii Budapesztu – często urządzane są okazjonalne wystawy, które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta i turystów.

Budapeszt jest również jednym z największych miast-kąpielisk w Europie i w 1934 r. został uznany za uzdrowisko. Z 80 naturalnych źródeł wypływa codziennie 80 milionów litrów bogatej w minerały, gorącej wody. Największe skupiska naturalnych źródeł znajdują się u stóp Góry Gellérta, przy nabrzeżu mostu Małgorzaty po stronie Budy i w dalekiej Obudzie. Czwartym skupiskiem jest Wyspa Małgorzaty. Budapeszt od stuleci w pełni wykorzystuje swoje naturalne bogactwo, dysponując czterdziestoma rozmaitych łaźniami, kąpieliskami oraz pływalniami.

 Hity wyjazdu:

 • Bogaty program zwiedzania Pesztu, Budy oraz Zakola Dunaju
 • Degustacja win w winiarskiej dzielnicy BUDAFOK z degustacją
 • Poznanie metod przetwarzania Palinki wraz z degustacją produktów
  • Doskonała kuchnia regionalna i liczne degustacje lokalnych produktów
  • Wysoki standard usług
  • Wieczorny rejs statkiem po Dunaju
  • Kolacja regionalna w tradycyjnej węgierskiej restauracji - csardzie

WĘGRY - informacje praktyczne

Stolica: Budapeszt

Waluta: forint węgierski (HUF);

Język urzędowy: węgierski

Ludność: Na Węgrzech mieszka 10 006 835 osób. Gęstość zaludnienia wynosi 107 mieszk./km².
Powierzchnia kraju: Powierzchnia Węgier wynosi 93 030 km².
Strefa czasowa: GMT +1.00

Kod telefoniczny +36

Elektryczność: 220V / 50 Hz

PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Węgier do 90 dni jest ważny paszport lub dowód osobisty.

UBEZPIECZENIE

Polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych są honorowane. Niezbędne jest posiadanie dokładnych informacji o zakresie ubezpieczenia, do kogo w razie potrzeby należy zwracać się za granicą i jaki jest tryb realizacji polisy.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA

Nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, nie są wymagane specjalne szczepienia.

BEZPIECZEŃSTWO

Nie ma szczególnego zagrożenia przestępczością, niemniej jednak częste są kradzieże kieszonkowe na trasach uczęszczanych przez turystów.

PRZYDATNE INFORMACJE

 • Walutę można wymienić w bankach oraz kantorach. Na terenie Węgier działają punkty Western Union, które umożliwiają błyskawiczne przekazanie pieniędzy z Polski. Można również pobierać pieniądze z ogólnie dostępnych bankomatów. Na Węgrzech w większości sklepów i restauracjach można regulować płatności kartami płatniczymi.
 • W większości restauracji napiwki nie są wliczone do rachunku; zwyczajowo stanowią one 10% wartości rachunku. Odmiennie niż w innych krajach na Węgrzech nie ma zwyczaju zostawiania napiwków na stole; dodaje się go przy płatności rachunku kelnerowi. W przypadku płatności kartą i chęci przekazania napiwku kartą należy zgłosić to kelnerowi. Zalecamy nie spuszczanie karty z oczu - warto poprosić o terminal mobilny lub udać się z kelnerem do terminalu stacjonarnego.
 • Informacja turystyczna o Węgrzech: www.tourinform.hu, www.budapestinfo.hu. Dla turystów potrzebujących pomocy uruchomiony został dyżurny numer telefonu: (00 36 1) 438 80 80, dostępny przez 24-godziny (możliwość porozumiewania się w języku angielskim lub niemieckim).
 • Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej Ambasady (www.budapeszt.msz.gov.pl/pl)

Powyższe informacje opracowane zostały częściowo w oparciu o poradnik Ministerstwa Spraw Zagranicznych "Polak za granicą". Aktualne komunikaty dotyczące sytuacji w poszczególnych krajach i ewentualnych problemów związanych z ruchem turystycznym znaleźć można na stronie MSZ.

 Skontaktuj się z nami!